Դիլիջանի քաղաքաշինության հարցերին նվիրված ռազմավարական նիստ
Հունվարի 24-ին «Իմպուլս մենեջմենթ քոմփանի» ընկերությունը-ն ռազմավարական նիստ է անցկացրել, որի ընթացքում քաղաքագետները, ճարտարապետները, քաղաքաշինարարներն ու հասարակագետները մշակել են Դիլիջանի տարածքային զարգացման հայեցակարգերի տարբերակներ։
Նիստի մասնակիցները բաժանվել էին խմբերի՝ ըստ նախագծերի: Աշխատանքային մի քանի փուլից հետո յուրաքանչյուր թիմ ներկայացրել է քաղաքի զարգացման իր հայեցակարգը՝ հաշվի առնելով կոշտ և փափուկ (hard and soft) արտադրանքի սոցիալ-տնտեսական մոդելը, ծրագրերի իրականացման մեխանիզմները, մշակված զարգացման մոդելների բոլոր հնարավորություններն ու ռիսկերը:
Հայեցակարգերի մշակման ընթացքում հաշվի են առնվել առկա քաղաքային օբյեկտները, բնական լանդշաֆտը, տեղի բնակիչների պահանջները, ծրագրերի իրականացման հնարավոր ֆինանսավորման աղբյուրները, ինչպես նաև ներդրումների ներգրավման ուղիները։
Աշխատանքների ավարտին յուրաքանչյուր թիմ ներկայացրեց Դիլիջան քաղաքի գլխավոր հատակագծի մշակման սեփական տեսլականը:

Стратегическая сессия по городскому развитию Дилижана
24 января управляющая компания «Импульс» провела стратегическую сессию, в рамках которой профессиональные урбанисты, архитекторы, городские планировщики и социологи разработали концепции территориального развития Дилижана.
Участники сессии были разделены на проектные группы. После нескольких этапов работы каждая команда представила свою концепцию развития города с учетом социально-экономической модели хард и софт продуктов, механизмов реализации программ, перечней возможностей и рисков разработанных моделей развития города.
Концепции были сформированы с учетом существующих городских объектов, природного ландшафта, запросов местных жителей, возможных источников финансорования для реализациии программ и способов привлечения инвестиций.
По завершении работы каждая проектная команда презентовала своё видение развития мастер-плана города.