Դիլիջանում բացվեց «Իմպուլս» ֆուտբոլի ակադեմիան
իլիջան քաղաքի մանկապատանեկան սպորտի զարգացման ծրագրի շրջանակներում մեկնարկել է «Իմպուլս» ֆուտբոլի ակադեմիան 5-16 տարեկան երեխաների և դեռահասների համար։
Ակադեմիան տրամադրում է բարձրակարգ ենթակառուցվածքներ, ժամանակակից մարզասարքավորումներ և դասավանդման արդի մեթոդների վրա հիմնված պարապմունքների ծրագիր:
Ծրագրի նպատակն է կազմակերպել մանկապատանեկան սպորտային ժամանցը, խթանել երեխաների ու դեռահասների շրջանում առողջ ապրելակերպը և ներդաշնակ ֆիզիկական զարգացումը։
Մինչև 2023 թվականի փետրվարի 28-ը, խմբակների կազմավորման շրջանում, պարապմունքները կանցկացվեն անվճար։ 2023 թվականի մարտի 1-ից ամսական աբոնեմենտի արժեքը կկազմի 8000 դրամ։ Ֆուտբոլի խմբակներ հաճախող երեխաներին կտրվի սպորտային համազգեստ՝ որպես նվեր:
Բացի այդ, գործելու է արտոնյալ պայմաններով կրթական համակարգ։
Հասցե՝ Գետափնյա փ. 7, UWC Դիլիջան միջազգային քոլեջի դահլիճ։
Ծրագրի օպերատոր՝ «Զբոսաշրջության և քաղաքաշինության» բարեգործական հիմնադրամ (TUF)։ Ծրագիրն իրականացնում է Դիլիջանի համայնքային կենտրոնը՝ «Իմպուլս» ներդրումային ֆոնդերի կառավարող ընկերության աջակցությամբ։

Impulse football academy to be opened in Dilijan
Within the Dilijan youth sports development program, Impulse football academy was launched for children and teenagers from 5 to 16 years old.
The Academy provides high-quality infrastructure and modern equipment for classes, a program of classes based on modern teaching methods, as well as a set of training uniforms as a gift.
The goals of the program are an organization of youth sports leisure, promotion of a healthy lifestyle, and harmonious physical education of children and teens.
Until 28 February, during the group formation period, classes will be held free of charge.
From 1 March the cost of a monthly subscription is 8 000 AMD.
There is also a preferential education system.
Until April, training sessions will be held at the UWC Dilijan gym (7 Getapnya street, Dilijan)
The project operator is the Tourism and Urbanism Charitable Foundation (TUF). The initiative is being implemented by Dilijan Community Center (DCC) and with the support of Impulse Management Company.