Դիլիջանում բացվեց «Իմպուլս» ֆուտբոլի ակադեմիան
իլիջան քաղաքի մանկապատանեկան սպորտի զարգացման ծրագրի շրջանակներում մեկնարկել է «Իմպուլս» ֆուտբոլի ակադեմիան 5-16 տարեկան երեխաների և դեռահասների համար։
Ակադեմիան տրամադրում է բարձրակարգ ենթակառուցվածքներ, ժամանակակից մարզասարքավորումներ և դասավանդման արդի մեթոդների վրա հիմնված պարապմունքների ծրագիր:
Ծրագրի նպատակն է կազմակերպել մանկապատանեկան սպորտային ժամանցը, խթանել երեխաների ու դեռահասների շրջանում առողջ ապրելակերպը և ներդաշնակ ֆիզիկական զարգացումը։
Մինչև 2023 թվականի փետրվարի 28-ը, խմբակների կազմավորման շրջանում, պարապմունքները կանցկացվեն անվճար։ 2023 թվականի մարտի 1-ից ամսական աբոնեմենտի արժեքը կկազմի 8000 դրամ։ Ֆուտբոլի խմբակներ հաճախող երեխաներին կտրվի սպորտային համազգեստ՝ որպես նվեր:
Բացի այդ, գործելու է արտոնյալ պայմաններով կրթական համակարգ։
Հասցե՝ Գետափնյա փ. 7, UWC Դիլիջան միջազգային քոլեջի դահլիճ։
Ծրագրի օպերատոր՝ «Զբոսաշրջության և քաղաքաշինության» բարեգործական հիմնադրամ (TUF)։ Ծրագիրն իրականացնում է Դիլիջանի համայնքային կենտրոնը՝ «Իմպուլս» ներդրումային ֆոնդերի կառավարող ընկերության աջակցությամբ։

В Дилижане открывается футбольная академия «Импульс»
В рамках программы развития молодежного спорта города Дилижан запущена футбольная академия «Импульс» для детей и подростков с 5 до 16 лет.
Академия предоставляет качественную инфраструктуру и современный инвентарь для занятий, программу тренировок, основанной на современных методах обучения, а также комплект тренировочной формы в подарок.
Цели программы организация молодежного спортивного досуга, популяризация здорового образа жизни и гармоничного физического воспитание детей и подростков.
До 28 февраля 2023 года, в период формирования группы, занятия будут проходить на бесплатной основе.
С 1 марта 2023 года стоимость ежемесячного абонемента составляет 8 000 драм. Предусмотрена также льготная система обучения.
Занятия проходят по адресу: ул. Гетапня 7 (зал международного колледжа UWC Dilijan).
Оператор проекта – Благотворительный фонд «Туризма и урбанистики» (TUF). Программа реализуется Общественным центром Дилижана (Dilijan Community Center) при поддержке управляющей компании «Импульс».